Пак късна драма на Евро 2016! Унгария изкопчи точка от Исландия след автогол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Унгария изкопчи 1:1 от Исландия на Евро 2016 след драматична развръзка в края. Скандинавците поведоха с гол от дузпа на звездата си Гилфи Сигурдсон. В 40-ата минута играчът на Суонзи бе безкомпромисен от наказателния удар и материализира превъзходството на своя тим.

През втората част "маджарите" вдигнаха оборотите и имаха няколко чудесни ситуации да изравнят.

Това се случи в 88-ата минута. Тогава остро центриране бе засечено от Севардсон в собствената му врата. Защитникът на Исландия нямаше голям избор, защото зад него имаше футболист на Унгария, който със сигурност щеше да вкара.

В последните секунди легендата Ейдур Гудьонсен имаше шанс да донесе успеха на Исландия, но ударът му мина на сантиметри от странината греда.

Така след 2 мача Унгария събра 4 точки, а Исландия е с актив от 2.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- КРАЙ НА МАЧА

-Севарсон си заби автогол. Той засече в собствената си врата остро центриране. 1:1. Минутата на попадението е 88-ма.

- Натискът на Унгария е безплоден, а до края остават няколко минути.

- Унгария се посъбуди и през втората част гледа по-смело към вратата на Исландия

- КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ. Исландия заслужено води с 1:0. Скандинавският тим бе по-агресивен и организираше атаките си с повече мисъл. Унгария пък сякаш няма отговор за настоятелния футбол, който демонстрира Исландия.

- ГОООООООООООООООООООООООООООЛ - 1:0 за Исландия. Гилфи Сигурдсон изпълни точно дузпа. Минутата е 40-а.

- Исландия напада с доста хора в атака и притеснява унгарската защита

- След 20 минути игра няма чисти положения. Исландия е по-активния тим, но пук "маджарите" контраатакуват опасно.

4157819

- Исландия налага лек натиск в първите минути.

4157820Начало на мача в Марсилия

Исландия срещу Унгария излзиат един срещу друг от 19.00 ч. Sporta.bg ще проследи двубоя на живо.

ГЛЕДАЙТЕ МАЧА НА ЖИВО НА ТОЗИ ЛИНК:

4157816

4157815

СЪСТАВИТЕ:

ИСЛАНДИЯ: Халдорсон, Сьоварсон, Сигурдсон, Гудмундсон, Бярнасон, Сигторсон, Сигурдсон, Арнасон, Бьодварсон, Гунарсон, Скуласон

УНГАРИЯ: Кирали, Ланг, Кадар, Джуджак, Наги, Гера, Клейнхейслер, Щиебер, Прискин, Гужмичс, Юхаж

Водачът в Група F на - Унгария, ще премери сили с Исландия в опит да подпечата класирането си във фазата на директните елиминации.

Ако победят островитяните, това ще бъде шести пореден успех за тях над този съперник.

Макар и да не бе товарена с очаквания на първенството, Исландия взе точка от звездния тим на Португалия в първия си мач във Франция и феновете с интерес очакват да видят какво ще се случи днес на "Стад Велодром".