Пак Ибрахимович измъкна ПСЖ (ВИДЕО)

снимка: ligue1.com

Суперзвездата на френския шампион Пари Сен Жермен Златан Ибрахимович отново се превърна в герой за своя отбор и отбеляза единственото попадение при победата с 1:0 над Сент Етиен в четвъртфинален двубой от турнира за Купата на Франция.

Носителят на трофея имаше тежката задача да гостува на отбор, който бе загубил само веднъж в последните си 17 мача на всички фронтове. Този път битката между столичани и Сент Етиен протече съвсем различно в сравнение с мача от Лига 1 на „Парк де Пренс“, завършил 5:0 за домакините.

ПСЖ се поздрави с успеха след гол с гърди на Ибрахимович в 72-ата минута, като други две звезди на отбора – Езикиел Лавеци и Единсон Кавани – отново не бяха в групата за мача, което подсказа, че наказанието им продължава.

Пари Сен Жермен влезе в дербито със Сент Етиен от позицията на отбор, който през уикенда изпусна преднина от два чисти гола в първенството, за да отстъпи изненадващо с 2:4 като гост на Бастия. Сент Етиен пък се изкачи на трета позиция в таблицата, след като продължи успешната си серия без поражение, но днес преклони глава пред носителя на Купата.