Пак дузпа, пак Солдадо и нови три точки за Тотнъм

Тотнъм продължи уверения си старт в Премиър лийг и въпреки липсата на Гарет Бейл "шпорите" стигнaха до 1:0 в домакинството си на Суонси в мач от 2-ия кръг на първенството.

Единственото попадение бе дело на Роберто Солдадо, който подобно на мача от първия кръг се разписа от дузпа в 57'. Така лондончани стават 3-ия тим с 6 точки след първите два кръга. Другите два са Ливърпул и Челси.

Двубоят започна с натиск на домакините, но първата опасност бе пред вратата на Лорис, който се намеси решително при удар на Раутлидж от 20 метра.

Тотнъм пък бе близо до откриване на резултата, като в 21' Уолкър направи бърз пробив отдясно и центрира, а Уилямс едва не си отбеляза автогол, засичайки топката в гредата. Паулиньо можеше да вкара, но Ворм успя да спаси.

Положенията пед вратата на холандеца продължиха да се редят едно след друго, а 15 минути преди края на полувремето Уолкър намери на отлична позиция Дембеле, но отново стражът на гостите успя да спаси.

В края на полувремето и Таусенд се отчете с пропуск, а домакините имаха и претенции за дузпа заради нарушение срещу младия талант, но наказателен уда не беше отсъдена - 0:0 на полувремето.

В 57' обаче упражнението се повтори и Таусенд бе повален от Шелви, но този път прозвуча съдийски сигнал. Солдадо се засили и вкара втория си гол в Премиър лийг - втори от дузпа. Последваха две опасности пред вратата на Лорис, но френският национал се намеси авторитетно.

До края на срещата уелсците можеха да изравнят, но Мичу и Чико се отчетоха с пропуски. В 90' пък Паулиньо пропусна да вкара първия си гол за новия тим, след като Ворм парира удара му, а при добавката бразилецът стреля в аут.