Ото Рехагел предупреди Германия да внимава с Гърция

Бившият старши треньор на националния отбор на Гърция Ото Рехагел предупреди Германия да не подценява съперника си на четвъртфиналите на Евро 2012 в Полша и Украйна.

"Германия не бива да подцени Гърция на четвъртфиналите", каза 73-годишният Рехагел в интервю за "Билд". Именно Рехагел изведе Гърция до титлата на Евро 2004.

"Гърците се борят по същия начин както преди осем години - с огромна страст, а освен това играят стабилно в защита", коментира треньорът.

Гърция се класира за четвъртфиналите на Евро 2012 като втория отбор от група "А" с 4 точки, след като завърши 1:1 с Полша, загуби с 1:2 от Чехия и победи с 1:0 Русия. Германия излиза срещу Гърция на четвъртфиналите в петък в Гданск.

"Бях треньор на Гърция девет години и се вълнувам много за този мач", добави Рехагел, който води отбора от 2001-ва до 2010-та година.

Според специалистът успехите на тима на европейското първенство "топли душата" на гърците, който са в тежко финансово и икономическо положение.

"Това носи радостно чувство в страната в тези тежки времена", заяви още Ото Рехагел, цитиран от БТА.