Отново няма кой да спре Лудогорец

Шампионът на България Лудогорец продължава да доминира в родното първенство, след като днес "орлите" подчиниха с 1:0 домакините от Берое и постигнаха шеста поредна победа.

За разградчани това е и общо 15-и успех от 19 изиграни мача до момента, като Лудогорец е едноличен лидер с 46 точки на сметката си. Втори с 6 пункта по-малко е Литекс, а трети с 35 точки е ЦСКА. Носителят на Купата Берое остава във втората седмица на "А" група, разполагайки с 26 точки и изоставайки на четири зад седмия Черно море.

Единставеният гол в срещата падна през първата част, когато една от големите звезди на Лудогорец Върджил Мисиджан реализира след асистенция на Кайсара. През втората част "орлите" треснаха и гредата, като от малшанс бе споходен Роман Безяк.

За последно шампионите загубиха на 20 октомври, когато изненадващо бяха повалени с 2:4 при домакинството си на Литекс.

Двубоят под Аязмото стартира с добра възможност за домакините, която обаче не бе оползотворена. Още в 2' Венци Христов центрира добре по земя, но Елио Мартинс не успя да достигне до топката. Малко след това Георги Андонов стреля опасно, но топката мина в близост до една от гредите зад Владислав Стоянов.

Шампионите отговориха между 10' и 14', когато Роман Безяк и Фабио Ешпиньо тестваха концентрацията на Иван Караджов. И в двата случая обаче стражът на Берое се намеси и спаси.

Не така стояха нещата в 23', когато Лудогорец откри резултата в Стара Загора. Центриране на Жуниор Кайсара бе пропуснато от защитата на Берое, а звездата на „орлите“ Върджил Мисиджан не сбърка от чиста позиция, вкарвайки за 0:1.

До почивката беройци опитаха да наложат натиск, но Владислав Стоянов се намеси в случаите, когато това бе нужно.

След почивката отборът на Берое започна да хвърля все повече сили в атака, докато воденият от Стойчо Стоев състав изчакваше шансовете да контраатакува.

В 49' Марселиньо опита да удвои, но „кариоката“ не бе точен. В 57' стреля и Роман Безяк, но също извън очертанията. Малко по-късно обстановката на ст. „Берое“ се изнерви, след като Върджил Мисиджан и Веселин Пенев влязоха в конфликт. Защитникът на Берое опита да изпроси червен картон на холандеца, но реферът Николай Йорданов не се хвана на номера.

Двадесет минути преди края футболистите на Лудогорец за малко не вкараха сами топката в собствената си врата. Дани Абало върна по кошмарен начин кълбото към своя вратар, като топката за малко не бе достигната от Венцислав Христов. Владо Стоянов обаче изпревари централния нападател и неутрализира опасността.

В 79' шампионите можеха да решат всичко в сблъсъка. Роман Безяк се измъкна от засадата и стреля от чиста позиция, но ударът му срещна една от страничните греди. Преди това пък се стигна до разбъркване в наказателното поле на „орлите“, което за малко не доведе до изравнително попадение.

До края на срещата Берое така и не успя да достигне до изравнително попадение, като по този начин заралии записаха и седма загуба от началото на сезона. Лудогорец пък остава едноличен и убедителен лидер в българското първенство.