Отново драма и отново Левски ще играе на финал за Купата

снимка: balkanleague.net

Въпреки драмата около полуфинала между Левски и Рилски спортист, "сините" отново победиха съперника си от Самоков, този път със 81:78, и ще играя във финала за Купата на България.

Двата отбора играха един срещу друг и вчера, когато възпитаниците на Тити Папазов отново спечелиха, но поради грешка на треньора (5 чужденци на паркета), срещата трябваше да бъде преиграна.

Рилски спортист игра отлично през първата част, но благодарение на силната игра на Брендън Хийт в средата на третата и началото на четвъртата част Левски успя да се измъкне от тежката ситуация и да се класира за финала.

Няколко минути преди края на срещата Рилски спортист намали разликата до 3 точки, но опитният Хийт отново успя да извади новия си тим от тежката ситуация и да обезпечи успеха на своите с точни стрелби от линията за наказателни хвърляния.

Именно той беше най-резултатен за своя тим, след като влезе от скамейката и наниза 28 точки, а и раздаде 6 асистенции. Захариев добави 19 пункта.

Ветеранът Йордан Бозов изигра отличен двубой, записа цели 27 точки (9/11 стрелба), даде 5 асистенции, но не успя да помогне на своите за победата. Барнет и Раванел се отчетоха съответно с 15 и 13. На финала Левски ще играе срещу Черно море, който вчера надигра Балкан.

„Сините“ играха много слабо през първите 20 минути на двубоя, което логично се отрази и на резултата на почивката.

През първата част резултатът се движеше точка за точка, но през вторите 5 минути се разиграха Йордан Бозов и Барнет, които собственоръчно разбиха защитата на Левски и разликата след първите 10 минути беше 3 точки – 21:18.

Вторите 10 минути почнаха силно за възпитаниците на Константин Папазов, след като рожденикът Хийт се разигра, но отново през вторите 5 минути Рилски спортист направи своя удар.

При резултат 27:30 в полза на Левски Данчо Бозов и Бърнет отново се разиграха и след серия от 10:0 възпитаниците на Росен Барчовски успяха да поведат с 37:30. Раванел пък вкара важни кошове в края и баскетболистите от Самоков водеха с 8 точки до почивката – 42:34.

Два коша на Върбанов в началото на третата част върнаха Левски бързо в срещата, а в следващите минути Брендън Хийт заигра на пълни обороти. Той вкара важни 5 точки и раздаде няколко асистенции, а разликата удари 7 точки 5 минути преди края на частта.

Тейлър и Бозов се възползваха от смяната на Хийт, като българският гард продължи с безупречната си стрелба и благодарение на него гостите намалиха разликата до 4 точки.

Водени от Хийт обаче „сините“ не позволиха обрат в срещата. Те продължиха да действат силно в защита, като тройки на Хийт направиха разликата 10 точки. Рилецо обаче отново намали на 7 пункта, а отпускането в редиците на Левски доведе до няколко грешки в нападение – 71:66 за Левски и малко по-малко от 5 минути до края.

Хийт с 4 точки от наказателната линия успя върне част от аванса на Левски, но в края се разигра истинска драма. При 4 точки в полза на "сините" Тейлър вкара един фаул, изпусна втория, но Рилецо взе борбата. Топката беше насочена към Бозов, който беше сам на тройката, но изпусна.

Уилкинс вкара един фаул за 81:76 и, въпреки финалния напън в последните 12 секунди, Рислки спортист не успя да обърне срещата - 81:78. Джоунс пропусна да реши всички с два фаула, но дори тази глупост на американеца не помогна на гостите от Самоков.