Отнеха официално сребърния медал на Блонска

снимка: АФП

Международният олимпийски комитет отне сребърния медал на украинката Людмила Блонска в седмобоя.

 

Блонска даде положителна допинг проба за стериод, след като остана втора в седмобоя. Тя бе отстранена временно от МОК в четвъртък, а медалът й бе отнет официално днес. Освен това Блонска бе извадена от днешния финал в дългия скок при жените. МОК си запази и правото да накаже нейният треньор Сергей Блонски.

 

Така американката Хилеас Фаунтейн ще прибере сребърния медал, а рускинята Татяна Чернова се придвижва от четвъртата позиция до бронза.

 

Самата Блонска вече е извадена доживот от спорта, тъй като това е нейното второ нарушение на правилата. Тя е най-голямото име от всичките пет състезатели, които бяха хванати с допинг от началото на XXIX-те Олимпийски игри в Пекин.