Отмениха наказанието на Пабло Сабалета

галерия:

Английската ФА отмени червения картон и наказанието на Пабло Сабалета от Манчестър Сити, получен в дербито срещу Арсенал. "Гражданите" обжалваха изгонването и наказанието на бранителя от 3 срещи и управляващото тяло на английския футбол е сметнало техните искания за основателни.

 

Сабалета бе изгонен заедно с Бакари Саня от Арсенал, след като двамата защитници се сдърпаха към края на срещата, играна в сряда вечер и завършила при нулево равенство. След като са разгледали запис от мача, регулаторната комисия на ФА са решили да отменят първоначалното наказание на аржентинеца.

 

Това означава, че той ще бъде на разположение на мениджъра Роберто Манчини за срещата от третия кръг на ФА Къп срещу Лестър в неделя следобед.