Отмениха наказание на Писаро от 2007

снимка: daylife.com

Международният спортен арбитражен съд (КАС) в Лозана отмени глобата от 10 000 долара, наложена на перуанския нападател Клаудио Писаро, предаде БТА.

 

От КАС съобщиха, че няма достатъчно доказателства за провинението на Писаро. Перуанецът бе глобен от местната футболна федерация заради нарушаване на дисциплината след мач срещу Бразилия през 2007 година. Първоначално Писаро бе наказан с отстраняване от националния отбор и глоба от 80 000 долара, но след обжалване санкцията бе намалена на 10 000 долара и три месеца извън състава.