Отложен кръг от Световната купа ще се проведе в Банско

снимка: skiingbulgaria.com

Международната ски-федерация обяви, че отложеният старт от Световната купа по ски-алпийски дисциплини за жени в дисциплината спускане, който трябваше да се проведе в швейцарския зимен център Сейнт Мориц, ще бъде в Банско.

 

Стартът, който трябваше да се проведе на 21 декември, беше отменен заради силните ветрове. Така от ФИС днес взеха решения той да се проведе през уикенда, в който България ще бъде домакин на старт от Световната купа за жени.

 

Отложеното състезание ще се проведе на 27-и февруари. На 28-и февруари ще има отново спускане, а на 1-ви март най-добрите алпийки в света ще се състезават в дисциплината супергигантски слалом.