Отлични изяви на българските волейболистки във Франция

Повечето от българските състезателки във френското първенство за жени се представиха отлично в 17-ия кръг, който се проведе снощи.

 

И трите български волейболистки, които играха в двубоя РК (Кан) - УСФСК (Париж) играха на много високо ниво и се подредиха в челото на топреализаторките на мача. Очаквано, РК победи с 3:1 (25:16, 25:27, 25:16, 25:18). Ева Янева записа най-голям точков актив - 22 точки (20 атаки, 2 блокади), следвана от Страшимира Филипова с 19 (1 ас, 11 атаки, 7 блокади), а за гостенките най-резултатна беше Александра Делчева с 14 (3 аса, 9 атаки, 2 блокади). Центърът на тима от Кан Филипова бе посочена за MVP на срещата.

 

В другото "българско" дерби на кръга воденият от Райна Минкова АС (Сен Рафаел) с българската блокировачка Кристина Йорданска загуби у дома от УССПА (Алби) на Десислава Горанова с 1:3 (25:17, 22:25, 19:25, 22:25).

 

Отлична игра демонстрира Мартина Георгиева при домакинската победа на АСПТТ (Мюлюз) над Стела (Кале) с 3:0 (25:21, 25:18, 26:24). Българската красавица (на снимката) отбеляза 12 точки (3 аса, 7 атаки, 2 блокади).

 

Истр Уест Прованс (Истр) победи като гост Кламар (Кламар) с 3:1 (24:26, 33:31, 25:16, 25:13). Втора по резултатност за победителките стана Олга Кръстева с 15 точки (2 аса, 13 атаки).

 

ВНВБ (Вандевр) също записа победа - 3:0 (25:21, 25:16, 25:12) срещу гостуващия Вильбон 91 (Вильбон-сюр-Ивет). Илияна Гочева и Вили Славева влязоха в игра едва в третия гейм и записаха съответно 2 точки от блокада и 1 от атака.

 

Ено Волей (Валенсиен) загуби у дома от ЕСКР (Льо Кане) с 0:3 (22:25, 23:25, 17:25). Атанаска Коюмджиева започна първите два гейма като титулярка за домакините, но не получи много игрово време. Тя завърши с 2 точки (1 атака, 1 блокада).