Отличен Кутровски удвои аванса на България

снимка: bgtennis.bg

България удвои аванса си срещу Гърция в плейофите за оставане в Евро-африканската зона на купа "Дейвис".

След като по-рано днес първата ни ракета Григор Димитров постигна категоричен успех в три сета над Маркос Каловелонис, часове по-късно Димитър Кутровски също се справи с най-добрия състезател на "елините" Теодорос Ангелинос.

Кутровски се наложи в четири части - 6-4 6-3 1-6 6-3, като по този начин България поведе с 2-0 победи срещу домакините от Гърция. Това означава, че нашият отбор е на само победа от крайния успех в сблъсъка.

Утре ще се проведе и мачът на двойки, а според предварителните заявки Григор Димитров и Димитър Кутровски ще обединят сили срещу Александрос Якупович и Харалампос Каподжанис.

В първата част Кутровски успя да осъществи пробив за 5-4 и после сервира успешно за сета.

Във втория отново софиянецът беше по-добрия на корта и поведе с пробив. В деветия гейм при подаване на Ангелинос Дими стигна на четири пъти до сетбол, като при последния опит успя да вземе и втората част.

Първата ракета на домакините направи пробив в началото на следващия сет. Кутровски имаше три възможности за връщането му за 2-2, но не успя. До края на сета Ангелинос не загуби нито един гейм.

В четвъртата част софиянецът получи мускулно схващане и изостана в резултата с 0-3. Последва подем за българина, който успя да направи обрат до 4-3, а съперникът му също поиска медицинска помощ заради крамп. Кутровски взе и петия гейм и беше вече само на гейм от победата. Ангелинос сервираше, но Дими стигна до мачбол. Гръцкият тенисист го отрази, а след това и още един. При третата възможност националът успя да спечели срещата.

Българинът беше отново мощно подкрепян от родни зрители, сред които личаха председателят на БОК Стефка Костадинова, футболните мениджъри Лъчезар Танев и Томас Лафчис и други.