Отчайващ Интер с нов позор

Интер за поредна година се представя като „добрия самарянин“, след като „нерадзурите“ се превърнаха в първия отбор в Серия А, който позволи на Катаня да си тръгне с точка при гостуване.

Това стана на „Джузепе Меаца“ тази вечер, след като „слоновете“ се добраха до 0:0 срещу гранда от Милано, като гостите можеха да стигнат и до успеха, но Лоли в края от чиста позиция не успя да уели топката.

Милито и Паласио пък сксъсаха нервите на домакинкската публика, след като пропуснаха много положения, за което вина има и вратарят на гостите Фринзон.

До момента Катаня имаше само загуби и цели 27 допуснати гола в 10-те си мача като гост, като Интер е първият отбор, допуснал изненада срещу този тим. През миналата година пък Новара нанесе две поражения на „нерадзурите“, затвърждавайки впечатлетнието, че Интер се представя отчайващо срещу по-слаби отбори.

До момента 2014 година „нерадзурите“ все още нямат победа, а в същото време са отбелязали само един-единствен гол – при 1:1 срещу Киево. Така отборът остава на 5-о място с 33 точки, пропускайки златен шанс да се приближи до третото място, което е за Наполи с 44 пункта. Катаня е последен с 14 точки.

Първото полувреме почна с натиск на домакините, които заредиха поредица от положения пред вратата на Фризон, но сгъстената отбрана пред него се справяше добре срещу сравнително предвидимите играчи на Мацари.

Алварес и Нагатомо опитваха пробиви, но центриранията им бяха неточни. В редките удари на Интер пък Паласио на три пъти пропусна от удобни позиции. Все пак най-добрата ситуация беше изпусната от Милито, който остана сам срещу вратаря, но не успя да отбележи – 0:0 до почивката.

Мацари опита да раздвижи своя състав, като извади Кузманович, но и това не помогна на тима, а „червените“ заиграха далеч по-добре и Ханданович беше затрдунен на два пъти, но се намеси отлично.

В заключителните минути Интер натисна здраво, а Милито нацели гредата зад Фринзон. Роландо в 83' стреля с глава, но вратарят се намеси отлино. След тази ситуация обаче защитата на Катаня отново заигра на ниво и не позволи нито една сериозна опасност, запазвайки първата точка в актива на борещия се да не изпадне тим – 0:0.