Отборът на Здено Хара спечели Мача на звездите в НХЛ, словак стана MVP

Мариан Габорик беше избран за MVP в Мача на звездите в НХЛ, след като вкара три гола и подаде една асистенция. Той беше част от отбора на Здено Хара, който спечели с 12:9 срещу отбора на Даниел Алфредсон.

Габорик е 16-ият играч, който отбелязва три или повече голове в Мача на звездите, като за последно хеттрик е реализирал Рик Неш през 2008-а година, припомня БТА. Самият Хара също отбеляза едно попадение, но това стана чак в третата част на мача за 10:8.

Вратарят Тим Томас, който беше на вратата на отбора на Хара, спаси 18 удара в третия период и записа четвърта победа в Мача на звездите. Въпреки поражението, Даниел Алфредсон беше най-подкрепяният играч на леда, а той се отблагодари на публиката с два гола и асистенция за отбора си.

След края на мача Алфредсон беше попитан от местната телевизия какво смята да прави с кариерата си и шведът заяви, че остава на леда още един сезон за Отава Сенатърс. "На 50 процента оставам на леда още една година. Но другите за другите 50 процента питайте жена ми", каза на шега шведът.

По гол и две асистенции за отбора на Алфредсон забиха братята Хенрик и Даниел Седин. Мариан Хоса, Жером Игинла и Джофри Лупул също играха за отбора на Хара, като първите двама отбелязаха по един гол и подадоха за още един, а Лупул се отличи с две шайби.

Първата част на мача приключи при резултат 3:3, след като отборът на Хара поведе с 3:0 в началото. Cъщо толкова голове бяха вкарани и във втората третина, като двата отбора излязоха за почивка при 6:6.

Мачът беше лишен от блясъка на две от най-големите звезди в момента в Лигата - Сидни Кросби и Александър Овечкин. Кросби има сериозна контузия в гърба, докато Овечкин няколко дни преди мача беше наказан от Дисциплинарната комисия на Лигата с три мача лишаване от права и реши да не пътува за Отава.

Преди мача се състояха и традиционните конкурси за индивидуално майсторство, наречени общо Superskills. Отборът на Алфредсон спечели по-голямата част от надпреварите. Хара обаче може да се гордее, че взе наградата за най-силен удар.