Отбор от "Б" група шокира безидеен Левски в контрола

Отборът от "Б" група Раковски успя да измъкне безценен успех с 1:0 над 26-кратните шампиони Левски в контролна среща между двата отбора на стадион „Раковски".

Единственото попадение в срещата отбеляза Павлов в 20-ата минута, като негов гол бе отменен 8 минути по-рано. Най-чистото положение за Левски бе изпуснато от Райков в средата на втората част.

В този двубой Илиан Илиев заложи на голяма част от резервите си, давайки шанс на Вутов, Цонев и Силва за изява, докато останлите титуляри бяха Башлиев, Ели, Старокин, Пинто, Димов, Прохазка и Райков. През втората част на терена се появиха Чаворски, Стоичков, Тонев и Рамос, а на вратата застана Ивайло Василев.

Срещата започна с натиск на Левски, но въпреки това първи до гол стигна Раковски - в 12-ата минута Даниел Божков центрира към Цветан Павлов, който отблизо се разписа, но главният съдия отмени попадението заради засада.

Все пак в 20-ата минута домакините стигнаха до гол, след като Нуно Пинто сбърка в защита и Емил Аргиров проби по дясното крило и центрира към Павлов, който подобно на 12-ата минута не сгреши. Този път обаче голът беше зачетен - 1:0 за отбора от „Б" група.

След попадението „сините" започнаха да атакуват по-масирано, но до чисти голови положения не се стигна. Най-добрата възможнсот беше в 25-ата минута, когато Вутов и Цонев комбинираха успешно пред наказателното поле, а Прохазка беше изведен чудесно отляво. Той обаче реши да стреля, като го направи доста неточно.

До края на полувремето последваха добри атаки, завършили с безрезултатни удари на Цонев и Жоао Силво. Домакините от своя страна така и не застрашиха вратата на Василев, като изключим неточен удар в самия край на полувремето.

Вторите 45 минути започнаха по подобие на първите - Левски атакуваше, но не стигаше до положение. Това се промени в 62-ата минута, когато Пинто нахлу в наказателното поле и центрира перфектно към Райков, чийто удар с глава обаче беше спасен от Николов.

9 минути по-късно отново крилото можеше да реализира, но ударът му от пряк свободен удар мина на сантиметри от горната греда. В 73-ата минута пък Силва поиска дузпа, но получи само жълт картон за репликиране на съдията Кабаков.

До края на срещата картината на терена не се промени особено, но „сините" така и не успяха да разпечатат вратата на Раковски, а Чаворски и Силва се отличиха с пропуски.