Отбор от Б група се опъна на Берое в контрола

снимка: БГНЕС

Берое записа равенство и във втората си контрола по време на зимната подготовка на отбора. Старозагорци завършиха 1:1 срещу Поморие, а проверката се проведе на изкуствения терен над стадион „Берое“.

Треньорският щаб на Берое имаше възможност да изпробва френския полузащитник Бенджамин Морел, който направи добро впечатление с изявите си през второто полувреме.

Салим Керкар също се появи в игра за последния четвърт час на двубоя.

Старши треньорът Петър Хубчев заложи на два различни състава в двете полувремена.

Георги Динков отправи опасен удар в 8-та минута, но Янко Георгиев спаси. Три минути по-късно Том навлезе в наказателното поле на Поморие и реши да стреля от малък ъгъл, но вратарят на гостите внимаваше и спаси. В 31-ата минута Владимир Зафиров намери по страхотен начин в половината на гостите Станислав Костов, който триково преодоля стража Янко Георгиев, но притеклият се на помощ Живко Илиев изби топката.

В последната минута на първото полувреме Ахмед Ахмедов проби отляво и с пас, успореден на голлинията, намери Даниел Стоянов, който отблизо откри резултата – 0:1.

Берое имаше надмощие през второто полувреме, а футболистите на Поморие не създадоха нито едно голово положение през втората част пред вратата на Благой Макенджиев. В 48-ата минута след центриране в наказателното поле на Поморие Спас Делев засече топката, но я изпрати на сантиметри встрани от рамката на вратата на Димитър Тодоров.

Берое успя да изравни резултата в 51-та минута, когато Спас Делев намери по отличен начин намиращия се в непосредствена близост до вратата Исмаил Иса, който завърши атаката на „беройци“ с попадение в мрежата на Поморие – 1:1.

В 58-ата минута Веселин Пенев проби отляво и стреля отблизо, но стражът на гостите улови без проблеми. В 66-ата минута Исмаил Иса бе изведен в коридор, но пресрещналият го страж Димитър Тодоров блокира последвалия изстрел.

В 74-ата минута след над седем месечно възстановяване отново неофициално в игра влезе и французинът Салим Керкар, записвайки първите си игрови минути с фланелката на Берое от края на месец май на миналата година.

Спас Делев опита хубаво да прехвърли Димитър Тодоров в 76-та минута, но вратарят на Поморие внимаваше и успя да избие в корнер. В 79-ата минута Салим Керкар проби отлично по левия фланг и центрира меко към намиращия се в малкото наказателно поле Бенджамин Морел, а последвалото му засичане с глава премина на сантиметри над напречната греда. В 83-та минута след разбъркване в наказателното поле на Помори Спас Делев бе най-съобразителен да стреля от дъгата на наказателното поле, но не успя да намери рамката на вратата.

На 30 януари е третата контрола на Берое срещу Дунав Русе, която се явява последна преди отборът да замине на лагер в Алания, където ще се проведе втората част от зимната подготовка на беройци.

Берое /I полувреме/: 22. Благой Макенджиев – 13. Емин Ахмед, 3. Владимир Зафиров, 15. Георги Динков – 70. Том, 21. Елиаш – 14. Георги Божилов, 73. Стивън Петков, 17. Иван Коконов – 7. Георги Андонов (к), 9. Станислав Костов

Берое /II полувреме/: 22. Благой Макенджиев – 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов (к), 24. Венцислав Василев, 28. Веселин Пенев – 8. Георги Сърмов, 27. Игор Джоман – 11. Неманя Милисавлевич (85′ – 16. Кирил Личев), 19. Бенджамин Морел, 77. Спас Делев – 10. Исмаил Иса (74′ – 26. Салим Керкар)