Отбор от 3-та дивизия разпиля Юнайтед и Ван Гаал

снимка: manutd.com

Неволите на Луис ван Гаал начело на Манчестър Юнайтед продължават, след като „червените дяволи“ претърпяха исторически унизително поражение с 0:4 в гостуването си на третодивизионния Милтън Кийнс Донс в среща от 2-ия кръг на турнира за Купата на Лигата.

За първи път от 19 години Манчестър Юнайтед започва (и свършва) толкова рано кампанията си в надпреварата, като това е така заради заетата от клуба 7-ма позиция в класирането на Висшата лига миналия сезон.

Ван Гаал заложи на експериментален състав с изцяло резервни футболисти, като Юнайтед изглеждаше болезнено безидеен на терена, от което се възползваха вдъхновените домакини. МК Донс е наследник на отбора Уимбълдън и е създаден едва през 2004-та година, като снощи срещу 20-кратния английски шампион тимът се радваше на рекордна посещаемост в историята си – 26 969 зрители.

4109865

Джонатан Еванс се завърна в състава на Юнайтед и зае позиция в средата на ариегарда, което трябваше да е сред добрите новини за феновете на „червените дяволи“. Еуфорията от узаконяването на рекордния трансфер на Анхел ди Мария още не бе преминала, когато в 25-ата минута Еванс направи изключителна глупост, подарявайки топката на Бен Рийвс.

4109867Той пък моментално намери Уилям Григ и нападателят без проблеми преодоля Давид де Хеа за първи път в срещата. Отговор от страна на гранда де факто нямаше, като само Ник Пауъл с два далечни изстрела застраши вратата на домакините, макар топката да профуча встрани от рамката на Дейвид Мартин.

Рийс отново асистира на колегата си в атака Григ в 63-ата минута като част от светкавична контраатака. Центрирането се оказа загатка за отбраната на Юнайтед и Григ с гърди успя да прати топката в мрежата за 2:0.

Третата асистенция на Рийс дойде в 70-ата минута и този път бе за 18-годишния талант Беник Афобе, който играе под наем от Арсенал. Великолепният пас намери нападателя и той заби първия си гол в срещата – 3:0.

Самостоятелна акция на Афобе в 84-ата минута направи за смях защитата на Юнайтед и Де Хеа бе преодолян за четвърти път в мача – 4:0.

4109866Така Манчестър Юнайтед напусна безславно турнира за Купата на Лигата след катастрофална загуба от състав, чийто единици общо не струват повече от 500 хиляди паунда. Само часове преди първия съдийски сигнал „червените дяволи“ поставиха рекорд за Великобритания с покупката на Анхел ди Мария за 59.7 милиона паунда.

За последно Юнайтед игра втори кръг за Купата на Лигата през сезон 1995/96, когато е елиминиран от Йорк Сити в два мача – на „Олд Трафорд“ домакините са унизени с 0:3 и в последствие отпадат с общ резултат 3:4.

Луис ван Гаал не може да се похвали с победа вече три мача начело на Манчестър Юнайтед след поражението с 1:2 от Суонси и равенството 1:1 със Съндърланд във Висшата лига. С отпадането от турнира за Купата на Лигата на холандския специалист му остава да се съсредоточи върху два трофея – този от първенството и ФА къп.