Отава срази Питсбърг в мач с 12 гола

Даниел Алфредсон вкара два гола и записа две асистенции при победата на Отава с 8:4 над Питсбърг в мач от редовния сезон в първенството на НХЛ, предаде БТА. За "пингвините" това е първа загуба в редовното време за последните 15 мача.

Сидни Кросби вкара първия си гол за шест мача, след като се завърна след контузия, но това не бе достатъчно. Кросби подаде и за едното от двете попадение на Мат Куук. Джейсън Спеца се разписа за 6:4 с 31-ия си гол за сезона. Милан завърши с гол и две асистенции, Ник Фолиньо направи три асистенции, а Сергей Гончар, Кайл Търис, Крис Филипс и Колин Грийнинг вкараха по едно попадение. Тайлър Кенеди също бе точен за Питсбърг.

Филаделфия победи Монреал с 4:1 като с два гола се отличи Дани Бриер. По едно попадение за домакините добавиха Мат Рийд и Кимо Тимонен. С този успех Филаделфия се класира за плейофите. Това се случва за 16-ти път в последните 17 сезона. Томаш Плеканец реализира единствения гол за Монреал.

Далас се наложи над Калгари с 4:1 след две шайби на Джими Бен. Майкъл Райдър също вкара за победителите, както и Брендън Мороу. За Далас Кари Лехтонен отрази 35 шайби.

Райън Калахан вкара победната дузпа при успеха на Ню Йорк Рейнджърс с 4:3 над Торонто. С този успех Рейнджърс се изравни на върха в класирането на НХЛ със Сейнт Луис.

Детройт победи Каролина с 5:4 в друга мач от тази нощ. Дрю Милър донесе победата на домакините с гол 8:25 минути преди края. Гостите водеха с 4:1 преди с втория си гол в мача Хенрик Зетеберг да намали пасива на Детройт 3:02 минути преди края на втората част. С попадения на Тод Бертуци и Иржи Худлер домакините изравниха.

Финикс загуби от Сан Хосе с 3:4 след дузпи, а Ванкувър победи Колорадо с 3:2 след продължение.