Отава пречупи Анахайм след изпълнение на дузпи

снимка: АП

Отборът на Отава Сенатърс се наложи с 4:3 като гост на Анахайм Дъкс в мач от редовния сезон на НХЛ. Срещата завърши 3:3 в редовното време и 5-минутното продължение и така се стигна до изпълнение на дузпи, при които Даниел Алфредсон донесе победата за „сенаторите".

Отава поведе с гол на Ярко Рууту, но „патоците" веднага отвърнаха с попадение на Райън Гецлав. „Сенаторите" отново излязоха напред в резултата с гол на Джейсън Спеза, а Джофри Лупул възстанови равенството секунди по-късно.

До края на мача паднаха още два гола - по един във всяка врата. Още в началото на третата част Филип Куба бе точен за Отава, но само 50 секунди по-късно кори Пери за трети път възстанови равенството.

Така се стигна до продължение, в което двата отбора не успяха да си отбележат гол и изходът на двубоя трябваше да се реши след изпълнение на дузпи. При тях в герой за Отава се превърна Даниел Алфредсон, който отбеляза победното попадение за „сенаторите".

След този успех Отава заема 7-о място в Източната конференция на НХЛ, а Анахайм е на последната 15-а позиция в Западната конференция.