Освирквания на "Сан Сиро" и нов резил за Милан

Милан продължи отчайващото си представяне през последните седмици, записвайки 4-а поредна загуба в своя актив – този път на „Сан Сиро” с 2:4 от „непобедимия” Парма.

Абиати се оказа с ключово значение за загубата, след като още в 6’ си изкара червен картон, а Касано реализира последвалата дузпа.  Отново той в 51’ беше точен за 2:0, но Рами (56) и Балотели (76) върнаха равенството в двубоя.

Прекрасен гол с пета на Оливейра в 78’ донесе успеха на гостите, а Бибиани беше точен при контраатака в края.

Парма продължава неочакваната си серия без загуба, като тя вече наброява 16 мача. „Пармалатите” за последно паднаха през ноември срещу Ювентус, а поредният успех прати отбора на 5-о място с 46 точки. Милан е на 11-о място с 35 пункта.

Милан почна по възможно най-лошия начин, след като още в 6’ Абиати фаулира Скелото, който се озова сам срещу него. Вратарят получи директен червен кратон, а Антонио Касано безпроблемно отбеляза във вратата на Марко Амелия.

Бившият национал пропусна да да отбележи отново след красив удар минути по-късно, а в 18’ Марио Балотели  стреля хубаво с галва, но топката срещна гредата.

До края на първото полувреме Марко Амелия запази минималната разлика между двата отбора, след като на два пъти се намеси пру ъдари на Касани и отново на Касано. Съдията Чели пък спести втори жълт картон на Филип Мексес.

Надеждата на домакините за поне точка в срещата беше намалена значително, след като Касано отново беше оставен непокрит, нападателят напредна и с хубав удар успя да матира Амелия – 2:0.

„Пармалатите” обаче се отпуснаха и в 56’ Адил Рами върна в срещата „росонерите”, след като с глава засече центриране от корнер, а в 20 минути по-късно равенството беше възстановено напълно от 10-те играчи на домакините. Монтоливо изведе Андреа Поли в наказателното поле, а той беше фаулиран от притивников футболист.

Гостите протестираха срещу отсъдената дузпа, но в крайна сметка Балотели застана зад топката и с мощен удар успя да реализира – 2:2.

Само 2 минути обаче бяха нужни за гостите да си върнат контрола в срещата – Скелото беше изведен на крилото и центрира към Карвальо де Оливейра. Нападателят засече с пета, а топката мина между краката на Амелия – 2:3. В добавените 5 минути Биабиани беше точен за 4:2.