Ощети ли съдията Мексико срещу Камерун?

И вторият мач на Световното първенство по футбол 2014 между Мексико и Камерун не мина без спорни съдийски решения. Както е известно, шампионатът на планетата започна с противоречивата победа на домакините Бразилия с 3:1 над Хърватия, като вторият гол на „селесао“ в 71-ата минута на Неймар падна след несъществуваща дузпа.

Днес на стадион „Дас Дунас“ в Натал реферът от Колумбия Вилмар Ролдан най-вероятно бе подведен от асистента си на тъчлинията в 10-ата минута на срещата Мексико – Камерун, когато отмени гол на Джовани дос Сантос заради съмнителна засада.

„Ацтеките“ се почувстваха ощетени и в 30-ата минута на двубоя, когато бранител на Камерун прати сам топката в мрежата си пред очите на дос Сантос след центриране от ъглов удар, но арбитърът вдиган високо ръката си за нарушение.

Телевизионните повторения не можаха да ни убедят в правотата на съдията в двете ситуации. Трябва да се отбележи, че през първото полувреме бе отменен и гол на Камерун, като изключително рядко на Мондиали се случва само за 45 минути да не бъдат зачетени цели три попадения.

4093532

Вижте сами и преценете прав ли бе реферът да отмени головете на „ацтеките“ през първото полувреме. Все пак, благодарение на Орибе Пералта, който се разписа в 61-ата минута, Мексико спечели с 1:0 над Камерун и се изравни по точки в Бразилия класирането на Група А.