Още две загуби за Ева Янева в Япония

Още две загуби записа в актива си този уикенд отборът на Джапан Тъбакоу Марвълъс (Нишиномия) в женската V-Лига на Япония, предаде кореспондентът на BGvolleyball.com Джеръми Брам.

Вчера, пред 750 зрители в град Нишио, Ева Янева и съотборничките и отстъпиха пред Пайъниър Ред Уингс (Тендо) с 1:3 (25:23, 20:25, 17:25, 21:25). Това бе първата победа за Ред Уингс от началото на сезона.

Българската волейболистка записа 65% перфектно посрещане и отбеляза 14 точки (13 атаки / 27%, 1 блокада).

Днес, отново в Нишио, този път пред 1470 зрители, Марвълъс загуби и от домакините от Денсо Еърибийс с 1:3 (12:25, 25:21, 22:25, 23:25).

Ева започна мача, но бе титуляр само в първия гейм. После се появи в игра от ъгъла чак през четвъртата част. Тя завърши с 2 точки (1 атака / 11%, 1 блокада) и 29% перфектно посрещане.

Във временното класиране Марвълъс е на предпоследното седмо място с 2 победи и 10 загуби дотук. Следващите два мача на отбора са на 26 и 27 януари в град Кария.