Осасуна се измъкна от зоната на изпадащите

Осасуна се измъкна от зоната на изпадащите след победа с 1:0 у дома срещу Райо Валекано в испанското първенство.

Единственият гол на двубоя в Памплона падна още в шестата минута, когато Кике Сола се разписа с удар с левия крак след асистенция на Алваро Седухо.

Сола и Седухо бяха принудени да напуснат терена заради различни контузии и това позволи на гостите да доминират през втората част.

Вратарят на домакините Андрес се отличи с няколко добри спасявания, а изравнителен гол на Лео Баптистао беше отменен заради засада.

След тази загуба Райо Валекано е на осмо място в Примера дивисион, докато Осасуна е на 16-а позиция. По-късно днес лидерът в класирането Барселона играе у дома с Атлетик Билбао, докато на шампиона Реал Мадрид предстои градско дерби с Атлетико.