Осакатиха халф на Спартак (Вн)

снимка: SPORTA.BG

Халфът на Спартак (Вн) Иван Найденов бе зверски контузен в мача срещу Несебър (1:3). Още в началото на мача той бе ударен с коляно в гърба от Рибарски. Найденов бе сменен във 2-ата мин и незабавно откаран в болница в Бургас. Там стана ясно, че единият му бъбрек е раздробен. Късно снощи бе направена операция по отстраняването му. При подобни интервенции лекарите дават срок от 3 до 7 дни, в които става ясно дали другият бъбрек може да поеме функциите на отстранения. Найденов вече няма да играе футбол, но за момента важното е да живее пълноценно.

Иначе Несебър нанесе първа загуба на лидера Спартак. Въпреки провала с 1:3 варненци запазват първото място. Домакините играха нападателно, на моменти дори атакуваха с петима. Първия гол отбеляза Марков, който се възползва от извеждащо подаване на Митев в 14-ата мин. В 44-ата мин след самостоятелен пробив Стефанов покачи на 2:0. Гостите от Варна имаха своите възможности през втората част. Но Бижев, Стойков и Иванов изпуснаха. Домакините също отвърнаха с няколко пропуска. Спартак върна един гол чрез Аврионов в 81-ата мин, но Илиянов успокои феновете на Несебър с трети гол в последната минута.