Орлите клъвнаха канарчетата, Сватбата развали спокоен мач

Лудогорец ще стане шампион на България за пети пореден път. Това е повече от ясно, след като "орлите" биха Ботев с 1:0 като домакини. Успехът им означава 14 точки аванс пред Левски - няма какво да спре разградчани за нов триумф с титлата. Тимът записа и 36-и пореден мач без загуба вкъщи.

Победата над "канарчетата" дойде трудно, макар че съдията Ивайло Стоянов удари здраво рамо на Лудогорец. Рамо, от каквото шампионите нямат никаква нужда, защото както добре се знае - после това изиграва лоша шега в евротурнирите, където свирчовци като Сватбата липсват. Стоянов изгони незаслужено Ощипко от Ботев в началото на второто полувреме за втори жълт картон. После Сватбата тотално изпусна двубоя. Надуваше свирката за щяло и нещяло и си затвори очите за груб фаул за ужасяващ фаул на вратаря Виктор Голас срещу Кешеру.

Комични изяви имаха и страничните съдии, които отмениха чист гол за Лудогорец, а още няколко пъти вдигаха флага при несъществуващи положения за засада.

Изобщо арбитрите в тази среща се изложиха яко. В БФС обаче на никога не му пука от поредния гаф. Така че слабите бригади ще продължават да си свирят из родните терени безнаказано

Единственият гол в срещата реализира Марселиньо в 40-ата минута. Новоизлюпеният национал на България се възползва от добро центриране и с летящ плонж прати топката във вратата на гостите.

Преди това Лудогорец също натискаше, но или стража на Ботев или неубедителни изяви в атака на домакините запазваха нулевото равенство.

Ботев пък може да съжалява, че не зарадва гръмогласната си агитка и не поведе. Неузнаваемо слабият Тодор Неделев получи подарък от Владислав Стоянов, но останал сам срещу него халфът непростимо пробва техничен удар, вместо просто да стреля в опразненаната врата.

След като Ботев остана с човек по-малко в мачалото на втората част играта се пренесе почти изцяло в половината им. Чест им прави на пловдивчани, че въпреки това често пробваха атаки и не се предадоха до края.

Лудогорец направи около дузина пропуски и това обезателно е притеснило треньора им Георги Дерменджиев.

Трите точки за разградчани значат, че те имат в актива си вече 57 точки и са убедителен лидер. Ботев остава 5-и с 28 пункта.

"Бяхме прекалено респектирани от Лудогорец. Те са по-добрия отбор, но не трябваше така лесно да губим единоборствата. С човек по-малко е трудно. Искахме да имаме по-добра тактическа дисциплина, но не се получи. Не можеше да бъдем авантюристи днес. Все пак съм доволен. Изразходвахме доста енергия, но ще гледаме да се възстановим за следващия двубой с Левски", обяви в типичния си стил наставникът на Ботев Николай Костов.

Специалистът се скара на репортера, който го интервюираше и директно му заяви, че задава неадекватни въпроси, които са тъпи.

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев пък бе лаконичен: "Мачът бе лек само привидно. Ботев се беше наредил отлично. Атакувахме с доста играчи и това остави големи празни пространства за противника. В голяма част от срещата играхме както искаме. Контролирахме умно топката и често сменяхме посоката. Титлата още е далеч - в оставащите осем мача докрая ще се стремим да бием и да владеем инициативата".