Орландо отстрани шампиона Бостън

снимка: nba.com

Отборът на Орландо Меджик победи като гост шампиона Бостън Селтикс със 101:82 в седмия последен двубой от полуфиналната серия от плейофите в Източната конференция.

 


Най-резултатен в срещата бе крилото на Орландо Хедо Туркоглу с 25 точки и 12 асистенции. Рашард Люис добави 19 точки за „магьосниците". За домакините най-добър бе Рей Алън с 23 точки, а Пол Пиърс добави 16т.

 

Така във финала на Източнатъа конференция един срещу друг ще излязат Орландо Меджик и Кливлънд Кавалиърс. Първатат среща е на 20 май.