Орландо и Вашингтон с трудни победи в НБА (ВИДЕО)

Шарлът - Милуоки 94:104 след продължение

Брендън Найт отбеляза 18 точки и вкара решителен кош за  продължения, при които Милуоки се наложи над Шарлът. Джаред  Дъдли добави други 17 пункта за победата със 104:94 в полза на  Бъкс.

Индиана - Чикаго 90:92

Бруклин - Сакраменто 107:99

Мейсън Плъмлий наниза 22 точки, а Джо Джонсън и Джарет Джак  добавиха по 16 за победа на Бруклин със 107:99 над Сакраменто в  мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на  САЩ и Канада (НБА). Руди Гей беше най-резултатен за Сакраменто с 25 точки, а  Демаркъс Къзинс заврши срещата с 13 спечелени борби. Кингс обаче загубиха за 13-и път в последните си 17 мача и с това сезонът  изглежда обречен на провал. Не така седят нещата обаче за Нетс,  които се възстановиха от тежката загуба срещу Индиана в събота и спечелиха за четвърти път в последните си пет мача.

Маями - Орландо 101:102

Никола Вучевич отбеляза 26 точки, а Виктор Оладипо добави 7  само в последните няколко минути за победата на Орландо със  102:101 срещу Маями. Оладипо, който завърши мача с 22 пункта,  изравни резултата малко преди сирената, а след това донесе  победата на Меджик от свободно хвърляне.

Хюстън - Вашингтон 103:104

ЛА Клипърс - Юта 101:97

Блейк Грифин отбеляза 24 точки за отбора на Лос Анджелис  Клипърс, който постигна 12-та си поредна победа срещу Юта, дошла този път при резултат 101:97. Крис Пол завърши мача с 20 точки  и осем асистенции, докато Деандре Джонсън спечели цели 19 борби  в полза на шампионите от Тихоокеанската дивизия. Именно те  поставиха нов рекорд в историята на отбора от Юта, който никога  до момента не е губил повече поредни мачове срещу един съперник.