Орелиен Жоаким отново герой за ЦСКА в контролите

ЦСКА /България/ победи Петролул /Плоещ/ с 1:0 в контролна среща по футбол, играна на турска земя.

Това бе предпоследната контрола на ЦСКАпо време на двата зимни подготвителни лагера в Турция и балансът на ЦСКА до този момент е 5 победи и 3 загуби. Петролул /Плоещ/ е на второ място във временното класиране на румънското първенство.

Мачът започна с леко превъзходство на румънския отбор, но до опасни положения пред вратата на Якуб Дивиш не се стигна.

Постепенно ЦСКА изравни играта и в последните минути на първото полувреме бе определено по-добрият отбор. Логично ЦСКА отбеляза гол в 42-та минута. Защитникът Александър Тунчев отне топката в половината на Петролул и подаде на Жуан Фелипе, който от своя страна намери Орелиен Жоаким. Нападателят от Люксембург преодоля защитник на румънците, излезе очи в очи с румънския вратар Песаня и ударът му изпрати топката в мрежата - 1:0 за ЦСКА.

На почивката старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов направи пет смени и пусна в игра Денис Причиненко, Тончи Кукоч, Стивън Сънди, Стефан Николич и Тони Силва, а по-късно направи още шест смени и отборът на ЦСКА игра с нови 11 футболист.

Второто полувреме отново започна с по-активна игра на Петролул. В 57-ата минута Петролул имаше претенции за дузпа след остро влизане на защитник на ЦСКА в наказателното поле, но реферът прецени, че той е играл с топката и не посочи бялата точка.

В 64-та минута Джордже Пареш отправи силен далечен удар, който уцели страничната греда на Якуб Дивиш. В заключителните минути темпото на игра спадна и последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 1:0 за ЦСКА.

Състав на ЦСКА:Якуб Дивиш (Ясин Ел Харуби - 66), Венцислав Василев (Апостол Попов - 59), Александър Тунчев (Денис Причиненко - 46), Марин Оршулич (Кристиан Супусепа - 59), Амансио Фортес (Тончи Кукоч - 46), Еденилсон Бергонси (Стивън Съндей - 46), Марио Бъркляча (Петър Витанов - 59), Иван Стоянов (Тони Силва - 46), Жуан Фелипе (Стефан Николич- 46), Луис Соарес /Неманя Милисавлевич - 59), Орелиен Жоакин /Борис Галчев - 59)