Опит за убийство над съдия в Копа Либертадорес

33-годишният нападател на аржентинския Ланус Сантяго Силва бе на път да убие главния съдия на мача с чилийския О'Хигинс в турнира Копа Либертадорес, завършил наравно 0:0.

В 85-ата минута О'Хигинс получи правото да изпълни дузпа, която бе абсолютно несправедливо отсъдена за „игра с ръка“ на бранител на Ланус. Всъщност въпросният футболист удари топката с главата си и съвсем логично почти всички играчи на аржентинците наобиколиха рефера и му потърсиха обяснение.

Сантяго Силва получи жълт картон, а вратарят на Ланус спаси дузпата и съхрани равенството. Изненадващо обаче Силва отново бе официално предупреден – само секунди след като бе декориран за първи път и така за по-малко от минута трябваше да напусне терена.

Силва побесня от отношението на съдията и съотборниците му трябваше да го удържат, за да не опита убийство. Вижте: