Олсен: Вярвахме в себе си и в начина ни на игра

Селекционерът на Дания Мортен Олсен беше много щастлив от изненадващата победа, която неговите възпитаници постигнаха над Холандия тази вечер в Украйна.

"Червения динамит" победи с минималното 1:0, а "лалетата" направиха куп пропуски и ще имат тежката задача да победят в следващите си два мача срещу Германия и Португалия, за да се надяват да се класират на четвъртфинал. Холандия беше считана за абсолютен фаворит в срещата, а също така и за спечелване на Евро 2012 заедно с Германия и Испания.

"След като успяхме да победим един от водещите отбори в света, значи можем да постигнем високите цели, които сме си поставили", коментира след мача опитният треньор на Дания.

"Мисля, че играхме добре и дисциплинирано като отбор с изключение на последните десетина минути, в които вече бяхме поуморени.

Олсен подчерта, че още преди началото на първенството е изискал пълна концентрация от своите възпитаници, за да могат те да имат шанс в тежката група, която попаднаха за Евро 2012 - заедно с отборите на Германия, Португалия и Холандия.

"Преди първенството казах, че трябва да бъдем максимално концентрирани във всяка среща, ако искаме да побеждаваме. Те имаха шансове, но и ние също създадохме положения. Най-важното е, че вярвахме в себе си и в начина ни на игра", добави Олсен.

Следващият двубой на Дания е срещу Португалия, като двете страни бяха е една квалификационна група за Евро 2012, а "червения динамит" се класира на първо място.