Олимпийска шампионка стартира сезон 2009 в Бирмингам

 

Британската носителка на златен олимпийски медал от Игрите в Пекин тази година Кристин Охуруогу ще стартира участието си на лекоатлетическата писта през следващата година на състезанието в английския град Бирмингам.

 

Охуруогу, чийто медал на 400 метра в Пекин и донесе номинация на „Би Би Си" за спортна личност на годината, ще вземе участие в бяганията на 60 и 200 метра през февруари. С това си състезание, 24-годишната лекоатлетка ще стартира подготовката си за защита на световната титла през август в Берлин. Британката донесе единствения златен медал за страната си от последно световно първенство по лека атлетика през 2007г. в Осака (Япония).

 

„Ще участвам и тази година, тъй като миналата година състезанието на закрито в Бирмингам ми донесе една олимпийска година. Надявам се тази година отново да имам късмет и да се поздравя със защита на световната от преди две години", сподели Кристин пред английските медии.