Олимпия разби Универсидад де Чили за Копа Либертадорес

Парагвайският Олимпия победи миналогодишния полуфиналист Универсидад де Чили с 3:0 в мач от втория кръг в седма група на турнира за Копа либертадорес по футбол.

Хуан Салгейро и Ричард Ортис дадоха добър аванс на домакините още в първите девет минути на мача, а Салустино Кандия реши всичко с трето попадение малко след почивката.

Така Олимпия записа първи успех в турнира и се изкачи на второ място в групата с 3 точки. Универсидад също има 3 точки, но е трети. Лидерът Нюелс Олд Бойс (Аржентина), който също има 3 точки, гостува на Депортиво Лара (Венецуела) в петък.

Мексиканският Тихуана изненада домакина Мийонариос (Колумбия) с 1:0 в първи мач от кампанията в пета група. Ричард Руис вкара единственото попадение за гостите в 62-ата минута след подаване на Едгар Кастийо.

Боливийският Сан Хосе приема защитаващият титлата си Коринтианс в другата среща от първия кръг в групата тази нощ. Пенярол записа втори успех в четвърта група след 1:0 над еквадорския Емелек. Попадението за уругвайците реализира Хуан Оливейра в средата на второто полувреме след подаване от дясно на Фабиан Естояноф. Емелек е втори в класирането с 3 точки.

Висенте Санчес вкара два гола, а уругвайският Насионал обърна Толука с 3:2 в среща от първа група. Мексиканците на два пъти повеждаха чрез Луис Техада и Едгар Бенитес, но Санчес изравняваше. Победното попадение пък реализира Иван Алонсо след асистенция на Хуан Албин в 57-ата минута. Насионал е лидер в групата с 4 точки, а Толука е втори с 3.