Олимпик надви Валансиен и излезе 5-ти

Олимпик Марсилия победи гостуващия Валансиен с 2:1 в отложена среща от френското футболно първенство и се изкачи на пето място в класирането.

Андре-Пиер Жиняк откри резултата за Марсилия в 31-а минута, но шест минути по-късно Артур Масуаку изравни.

Домакините стигнаха до успеха с попадение на Флориан Товен в 63-а минута, който се възползва от пас на Матийо Валбуена.

Със спечелените три точки Олимпик Марсилия се изкачи на пета позиция в таблицата с 35 точки актив. Лидер е Пари Сен Жермен с 51 точки. Валансиен остава на 18-о място с 18 точки.

Домакините бяха водени от спортния директор Жозе Аниго, който пое треньорския пост на мястото на уволнения през декември Ели Боп.

Срещата беше от 21-ия кръг и трябваше да се играе на 18-и януари, но беше отложена заради проливен дъжд.