Олимпик (Марсилия) се класира за финала в турнира за Купата на Лигата

С попадение на бразилеца Брандао Олимпик (Марсилия) се наложи с 2:1 над Ница на собствен терен и ще защитава спечелената през миналата година Купа на Лигата на Франция.

В битката за трофея Марсилия ще излезе срещу отбора на Лион, който вчера се наложи с 4:2 след продължения като гост над Лориен. Дербито между Марсилия и Ница е едно от най-горещите на Лазурния бряг и сега не правеше изключение, след като отборите приключиха с по един червен картон.

Матийо Валбуена от Марсилия и Франк Джа Джедже бяха отстранени през втората част. В 17-ата минута Лоик Реми откри резултата в полза на домакините, след като влезе от ляво в наказателното поле.

Малко преди края на първото полувреме обаче гостите изравниха и то именно след грешка на Реми. Той се върна в собствената си половина, за да изнася топката, но я загуби. Франк Джа Джедже я открадна и подаде към Антони Мюние, който от воле простреля Стив Манданда.

13 минути след началото на второто полувреме бразилецът Брандао донесе успеха на домакините, след като се разписа от близко разстояние. Брандао до момента беше даден под наем на отбора на Гремио в родината си, но беше върнат по спешност, след като братята Айю заминаха на Турнира на Африканските нации.

Финалната среща за Купата на Лигата ще се играе на 14-и април на Стад де Франс. Валбуена обаче не е застрашен да го пропусне, тъй като заради червения картон той ще изтърпи наказание в мач за първенството. По ирония на съдбата тази неделя отборът му е домакин пак на Лион.