Олимпиакос се класира за финалната четворка в Евролигата

Защитаващият титлата си отбор на Олимпиакос се класира за финалната четворка на Евролигата по баскетбол за мъже.

Гръцкият гранд спечели домакинството си на Ефес Истанбул (Турция) с 82:72 (21:23, 12:18, 21:14, 28:17) точки в петия мач от четвъртфиналните плейофи и взе серията с 3:2 успеха. Домакините губеха с 33:41 на почивката, но изиграха силно второ полувреме и спечелиха двубоя.

Василис Спанулис беше най-полезен за победителите и се отличи с 19 точки и 5 асистенции. Четири минути преди края с кош на Спанулис Олимпиакос поведе - 68:67, а до края направи серия от 16:5 и спечели мача.

На полуфиналите в Лондон от 10-ти до 12-ти май Олимпиакос ще играе с ЦСКА Москва (Русия) в повторение на миналогодишния финал. Другата двойка е между испанските грандове Реал (Мадрид) и Барселона.

Йоргос Принтезис добави 15 точки и 7 борби за Олимпиакос срещу Ефес. За гостите се отличи американският гард Джамон Лукас с 14 точки и 5 асистенции.