Олег Дерипаска купува Уест Бромич?

снимка: БГНЕС

Пресният член на Висшата Лига Уест Бромич Албиън може да стане собственост на алуминиевия магнат Олег Дерипаска.

 

Според британския таблоид „Мирър", руският олигарх е на път да закупи контролния пакет акции на новаците в Премиършип. Вчера президентът на "дроздовете" Жереми Пиърс заяви, че е готов да продаде клуба срещу 30 млн. паунда.

 

Олег Дерипаска заема 9-то място в класацията на най-богатите хора в света със своите близо 28 млрд. долара. Той ще е поредния чуждестранен собственик на отбор във Висшата Лига, след фамилия Глейзър, Роман Абрамович, Таксин Шинаватра и др.