Олег Блохин: След втория гол спряхме да играем

Националният селекционер на Украйна Олег Блохин остана разочарован от играта на своя отбор през втотото полувреме на мача с Франция и подчерта, че футболистите му трябва да слязат на земата, тъй като успехът над Швеция с 2:1 в понеделник не гарантира на тима му участие на четвъртфинал.

Снощи Франция победи съдомакина на Евро 2012 Украйна с 2:0 с голове на Жереми Менес и Йоан Кабай в началото на второто полувреме.

Двубоят пък стартира с един час закъснение заради гръмотевична буря.

"През първото полувреме мачът бе равностоен, но след почивката отборът на Франция вкара два гола. Победата над Швеция не ни даваше гаранции. Ако си мислехме, че вече сме на четвъртфиналите, то сме се лъгали.

След втория гол моят отбор спря да играе. Не може да се спечели един мач, играейки така, както ние през второто полувреме. Европейското първенство не е първенство на Украйна.

Първият гол бе ключовият момент в мача. Ще го анализираме мача, но какво искате - аз да вляза на терена? Аз бях казал, че Франция е един от фаворитите на турнира.

Метероологичните условия бяха едни и същи за двата отбора. Може би Франция се приспособи по-добре. Но не е това, което определи резултата в мача", смята Блохин.

Той изрази разочарование от поведението на публиката в Донецк. През големи периоди от мача феновете на Донбас Арена освиркваха играчите на Украйна.

"Не беше честно. Когато печелим, всичко е наред, но когато губим, ни сриват. Феновете винаги трябва да подкрепят отбора, независимо дали печели или губим", коментира Блохин.

Първите освирквания от трибуните на 50-хилядния стадион в Донецк се чуха още през първото полувреме, когато резултатът беше 0:0, а след почивката недоволството на феновете се засили, след като Франция набързо вкара два гола.