Олег Блохин: Швеция игра за равен резултат

Селекционерът на Украйна Олег Блохин остана доволен от победата на своя отбор над Швеция. Съдомакините на Евро 2012 откриха шампионата с успех с 2:1 над Швеция, като и двата гола за победата отбеляза ветеранът Андрий Шевченко.

"Шевченко не ми вярваше, когато му казах, че мечтая той да вкара два гола. Направихме по-добро първо полувреме от тях, с изключение на ситуацията, в която Ибрахимович удари греда. Мисля, че Швеция игра за равен резултат, използвайки само Ибра за контраатаки.

През второто полувреме шведите не играха феър плей. При гола имаше наш играч на терена, съдията трябваше да свири. Аз не обичам такива неща. Така беше и при епизода с Ярмоленко, така че има за какво да бъда с претенции.

Мисля, че второто полувреме започнахме не по-зле. Допуснахме гол, но аз трябва да благодаря на футболистите си, че успяха да обърнат мача с две попадения в наша полза. В последните минути не играхме добре - бяхме под голямо напрежение да задържим резултата, а при такива нервни моменти наистина е много трудно", коментира Блохин след мача.

"Швеция е наистина добър отбор. Трудно е да играеш с тях - ние знаехме всичко за тях и все пак мачът беше много тежък. Мисля, че шведите ще бъдат сериозно препятствие за другите два отбора в групата (Англия и Франция)", добави наставникът на Украйна.

"Остават ни още два мача, а днешният резултат ни поставя в добра позиция. В момента имам само едно желание - да се прибера в базата на отбора и да си почина. Всички са много изморени.

Не сме мислили за мача с Франция. Все още не знам дали ще променя нещо в състава или ще изляза със същите футболисти", завърши Олег Блохин.