Оле Ейнар Бьорндален спечели преследването в Контиолахти

Легендарният норвежец Оле Ейнар Бьорндален спечели преследването на 12.5 километра от Световната купа по биатлон във финландския зимен център Контиолахти.

За 38-годишният Бьорндален това бе 93-та победа в кариерата за Световната купа по биатлон и първа от декември 2010-та година, припомня БТА.

Норвежецът направи две грешки в първата си стрелба и измина дистанцията за 33:43,8 минути. Решаващо за успеха му бе последната стрелба от положение прав, в която той уцели всичките пет мишени.

Втори на 13.8 секунди с три грешки на огневия рубеж завърши Мартен Фуркад от Франция, който вчера спечели победата в спринта. Трети е Дмитри Малишко от Русия с две грешки в стрелбата и изоставане от 22.7 секунди.

Двамата българи Михаил Клечеров и Владимир Илиев не стартираха.

Мартен Фуркад е начело в генералното класиране за Световната купа след 19 от 26 старта с актив от 774 точки. Втори е Емил Хегле Свендсен (Норвегия) със 753 точки, който завърши четвърти днес. Трети с 607 точки е Андреас Бирнбахер (Германия).