Окслейд-Чембърлейн върна Арсенал на върха

Отборът на Арсенал проспа едно полувреме, но въпреки това се върна поне временно на върха в английската Висша лига.

„Топчиите“ постигнаха успех с 2:0 над гостуващия Кристъл Палас в среща от 24-ия кръг, с което и изпревариха Манчестър Сити за първата позиция във временното класиране. Арсенал разполага с вече 55 точки в актива си, докато „гражданите“ имат две по-малко. Манчестър Сити обаче все още не е изиграл домакинството си на Челси в понеделник вечер. Кристъл Палас пък остава на само точка над зоната на изпадащите.

И двата гола за домакините бяха дело на Алекс Окслейд-Чембърлейн, който донесе три точки на Арсенал след почивката. През първата част „артилеристите“ не се представиха никак силно, но през вторите 45 минути решиха сблъсъка в своя полза.

Оливие Жиру отново оглави атаката на Арсенал, докато Месут Йозил, Лукас Подолски, Санти Касорла и Алекс Окслейд-Чембърлейн действаха от по-задна позиция. Микел Артета пък трябваше да оперира в ролята на вътрешен полузащитник.

Сред титулярите на Кристъл Палас място зае бившият футболист на Арсенал Маруан Шамак, който партнираше на Камерън Джером в атаката на гостите.

Първата част на „Емиратс“ протече разочароващо за Арсенал, като футболистите на мениджъра Арсен Венгер се представяха под възможностите си. Не бяха много шансовете за гол пред вратата на Юлиан Сперони, което и очаквано изнерви трибуните.

Още в 7' Месут Йозил отново демонстрира чувството си към паса, извеждайки на добра позиция Начо Монреал. Левият бек стреля към вратата, но Сперони спаси.

4062558

Едва в 32' аржентинският вратар на Палас трябваше да се намесва отново. Лоран Косиелни бе много близо до откриване на резултата, но „гаучосът“ спаси по фантастичен начин, запазвайки нулевото равенство.

По всичко изглежда, че на полувремето Арсен Венгер е повишил тон в съблекалните, защото Арсенал откри резултата почти веднага след подновяването на играта.

Още в 48' „топчиите“ разпечатаха мрежата на Юлиан Сперони, а точен за 1:0 бе Алекс Окслейд-Чембърлейн. Английският национал получи фантастично подаване от Санти Касорла и хладнокръвно преодоля аржентинския страж на Кристъл Палас.

4062559

Само две минути по-късно трибуните замлъкнаха, защото Войчех Шчесни трябваше да спасява вратата на домакините. Камерън Джером получи шанс да стреля от метър-два разстояние, но полският страж бе на мястото си, лишавайки Палас от изравнително попадение.

Постепенно се стигна до 70', когато Алекс Окслейд-Чембърлейн отбеляза и втория си гол в срещата. Бързакът навлезе в наказателното поле на Палас и с десния крак матира Сперони за 2:0, доближавайки Арсенал до трите точки.

До края на срещата Арсенал видимо намали оборотите и просто доигра мача, докато гостите от Палас така и не бяха в състояние да реализират поне един гол във вратата на Войчех Шчесни.