Оклахома върна интригата в плейофа с Хюстън, Клипърс с важен успех като гост над Юта

Оклахома Сити Тъндър се взе в ръце и постигна първа победа в плейофната битка срещу Хюстън със 115:113. Така домакините върнаха интригата в серията от Западната конференция на НБА. Оклахома засега губи с 1-2 мача.

Двубоят бе равностоен, но силното начало на мача за Оклахома предопредели изхода. Звездата Уестбруук реализира пореден трипъл-дабъл с 32 точки, 13 борби и 11 асистенции, а Таж Гибсън добави 20 точки за победата.

Джеймс Хардън отговори с 44 точки, но Хюстън изпусна шанса си в края.

Юта пък загуби от Лос Анджелис Клипърс у дома със 106:111 и изостава с 1-2 победи в серията. Гордън Хейуърд записа рекордните за една част в историята на Юта 21 точки в последната четвърт, завърши накрая с 40, но не успя да спре Крис Пол с 34 точки и 10 асистенции.