Оклахома с победа като гост на Голдън Стейт, Уестбруук и Дюрант над всички (ВИДЕО)

Оклахома Сити Тъндър се наложи над действащия шампион Голдън Стейт Уориърс със 108:102 като гост в мач №1 от финала в Западната конференция на НБА.

"Воините" след първите две части водеха с 13 точки, но след почивката позволиха на съперника си да поеме инициативата. В заключителната четвърт Тъндър излязоха напред и удържаха преимуществото си до финалната сирена.

Ръсел Уестбруук бе в основата на успеха с 27 точки и 12 асистенции, дабъл-дабъл записа и Кевин Дюрант - 26 точки и 10 борби. За домакините Стеф Къри завърши с 26 точки и 10 борби.

Така отборът на Били Донован поведе в серията с 1-0. Следващият мач ще се играе отново в Оукланд.