Оклахома надви Мемфис след три продължения

Отборът на Оклахома Тъндър победи със 133:123 тима на Мемфис Гризлис в много драматичен двубой от плейофите на НБА. Гостите от Оклахома стигнаха до успеха след три продължения в двубоя. По този начин разултата в серията стана равен 2:2 победи.

Срещата започна отлично за домакините от Мемфис, които поведоха с 12 точки след първата четвърт. Постепенно обаче гостите успяха да изравнят в края на двубоя и да доведат нещата до продължения. В първото такова резултата бе 13:13 и трябваше да има второт продължение. Там двата тима отново бяха равностойни за 10:10. Така се стигна до третата част, където Оклахома не остави шансове на съперника си с 14:4 и оформи крайното 133:123.

Най-резултатен за победителите бе Ръсел Уестбруук с 40 точки. Кевсин Дюрант до бави 35 точки и 13 борби. За отбора на Мемфис Зак рандолф бе най-добър със своите 34 точки и 16 борби. Марк Гасол добави 26 точки и 21 борби. Следващата среща между двата тима е на 12 май в Оклахома.