Оклахома изравни резултата в серията с Мемфис

Отборът на Оклахома постигна изключително важен домакински успех над Мемфис със 111:102 и изравни резултата 1-1 победи в 1/2 финалната серия между двата тима в Западната конференция на НБА. "Гризлис" съумяха да спечелят първия мач от сблъсъка между двата тима като гост, но във втората среща домакините от "Тъндър" показаха по-добра игра и заслужено се поздравиха с успеха.

Съставът на Оклахома поведе от самото начало на срещата, а на полувремето преднината на домакините бе 10 точки. През третата и четвъртата четвърт гостите се опитаха да стигнат до обрат, но усилията им не се оказаха достатъчни и така резултатът в серията е изравнен 1-1 победи. Следващите два мача ще се играят в Мемфис, а отборът, който стигне до 4 успеха ще се класира за финала на конференцията, където ще се изправи срещу победителя от другия 1/2 финален сблъсък на Запад, в който сили мерят шампионите от ЛА Лейкърс и тима на Далас Маверикс.

Звездата на домакините Кевин Дюрант бе най-резултатен в мача, записвайки 26 точки. Ръсел Уестбруук също бе на ниво и добави 24 пункта за успеха, а силен мач за "Тъндър" изиграха и резервите Нардън и Мейнър, които се отличиха съответно с 21 и 15 пункта.

Най-резултатен за Мемфис стана Конли, който реализира 24 точки. Лидерът на "Гризлис" Зак Рандолф добави 15 пункта и 9 борби, а с двуцифрен актив от точки за гостите се отчетоха още Мейо, Марк Гасол и Йънг, които завършиха съответно с 16, 13 и 12 пункта, но усилията им не се оказаха достатъчни и така Мемфис преклони глава пред Оклахома в мач номер 2 от 1/2 финалната серия в Западната конференция на НБА между двата тима.