Официално: Уест Хям ще играе домакинските си мачове на Олимпийския стадион в Лондон

Отборът на Уест Хям спечели надпреварата за получаването на Олимпийския стадион в Лондон, след като тяхната кандидатура бе ратифицирана днес от правителството и кмета на английската столица Борис Джонсън.

 

"Чуковете" бяха фаворити за съоръжението, след като компанията, която поддържа стадиона предпочете да подкрепи именно тяхната кандидатура за сметка на градския съперник Тотнъм.

 

Предложението на Уест Хям включваше запазване на капацитета от 80 000 места. както и лекоатлетическата писта на стадиона, което се оказа решаващо при избора им за наемател на съоръжението.

 

Тотнъм от друга страна бяха предложили да реконструират съоръжението след края на Игрите през 2012-а, като да премахнат пистата и оставят стадиона само за футбол, намалявайки капацитета му на 60 хиляди места.

 

Уест Хям  ще се премести на стадиона след края на Олимпийските игри в Лондон през 2012 година. Съоръжението е с капацитет 80 000 места и е на стойност 537 милиона английски лири.