Официално: Каморанези напусна Щутгарт

галерия:

снимка: ройтерс

След като прекара по-голямата част от шестте си месеца в Щутгарт на резервната скамейка най-сетне от клуба дадоха разрешение на Мауро Каморанези да напусне. Днес в официалния сайт на клуба бе оповестено, че договорът на играча е разтрогнат по взаимно съгласие.

 

„Познавам Мауро - той е достоен и честен човек, който винаги се е държал изключително професионално. Ние се разделяме с най-добри чувства," заяви спортният директор на клуба Йохан Шнайдер.

 

34-годишният футболист дойде в Щутгарт през лятото след 8-годишно пребиваване в италианския гранд Ювентус. Той изигра само 7 мача - 4 от тях влезе като резерва.

 

„Във футболът има подобни моменти. Аз обаче искам да играя и поради тази причина решихме да се разделим. Аз запазвам най-добри чувства към съотборниците си и ръководството, както и към феновете," сподели Каморанези.

 

В момента не е ясно накъде ще поеме кариерата на играча. В медийното пространство се тиражираше информацията, че към Каморанези имат интерес два английски клуба - Тотнъм и Нюкасъл. До няколко дни ще стане ясно къде ще премине играча със свободен трансфер.