Очаквано: Лудогорец отказа Дунав в първия мач

Шампионът на България Лудогорец почти си осигури класиране за 1/8-финалите на Купата на България, след като днес „орлите" разгромиха с 4:1 гостуващия Дунав (Русе) пред собствена публика.

Реваншът в Русе е след само три дни, но той вече изглежда протоколен след днешната лекция на разградчани.

Четирима чужденци се разписаха за Лудогорец в днешния ден. Мишел Платини, Марселиньо, Александър Барт и Дани Абало бяха точни за шампионите, докато Димов бе точен за Дунав през втората част.

Наставникът на Лудогорец Стойчо Стоев не можеше да разчита на българските си национали, но въпреки това в стартовия състав на „орлите" се появиха голяма част от утвърдените играчи на специалиста. Кайсара, Шоко, Моци, Барт, Ешпиньо, Марселиньо, Иван Стоянов, Михаил Александров и Мишел Платини стартираха срещата, като сред стартовите единадесет бяха още вратарят Аргилашки и Бургзорг.

Още до почивката Лудогорец до голяма степен сломи своя съперник, отбелязвайки две чисти попадения във вратата на русенци.

Резултатът на „Лудогорец Арена" бе открит в 16', когато Мишел Платини реализира. Бразилецът засече точно центриране на Бургзорг и не остави шансове на Тодоров за 1:0.

Авансът на шампионите бе удвоен двадесет минути по-късно, когато се разписа и друг бразилец - Марселиньо. „Кариоката" получи асистенция от Платини и без проблеми вкара топката в мрежата за 2:0.

Малко преди почивката Дунав можеше да намали, но удар на Каптиев срещна една от гредите зад Аргилашки.

И след почивката нищо не се промени, а Лудогорец дори затвърди успеха си. В 56' резултатът стана класически, след като централният бранител Александър Барт засече с глава центриране от корнер.

В 65' Дунав намали чрез Димов, но в 76' резервата Дани Абало оформи крайното 4:1. Марселиньо пусна една топка успоредно на голлинията, а Абало вкара на празна врата.