Очаквано: Гана ще играе на Мондиал за 3-ти пореден път

Отборът на Гана се класира за трети пореден път на световно първенство. Ганайците елиминираха на баражите в зона Африка тима на Египет с общ резултат 7:3.

Гана спечели първия мач с 6:1 и реваншът в Кайро бе повече от протоколен, като Египет спечели утешителна победа с 2:1.

Нападателят на Уигън Амр Заки откри резултата в полза на Египет в 24-а минута, а Гедо удвои шест минути преди края на мача.

В 89-а минута завърналият се в отбора на Гана Кевин-Принс Боатенг върна един гол за Гана за крайното 2:1, посочва БТА.

Египтяните, които играят у дома в Кайро за първи път от две години, за пореден път остананаха разочаровани, след като не са играли на световно първенство от шампионата в Италия през 1990 година.