Обявиха Рафаел Надал за най-великия спортист на Испания

Осемкратният шампион от Ролан Гарос Рафаел Надал бе определен за най-великия спортист на Испания за всички времена в анкета на авторитетния местен всекидневник "ABC".

Изданието е изготвило класацията си въз основа на допитване до 100 известни спортисти или личности с принос за развитието на испанския спорт.

След проведената анкета, за категоричен победител бе обявен Рафаел Надал, който е 12-кратен победител в турнири от Големия шлем и бивш номер 1 в света.

На второ място в класацията за най-велик спортист на Испания остана легендарният колоездач Мигел Индурайн, който е петкратен шампион в "Тур дьо Франс", два пъти е триумфирал в Обиколката на Италия и е олимпийски шампион от Атланта 1996.

Трети в анкетата е баскетболистът Пау Гасол - двукратен шампион на НБА с Лос Анджелис Лейкърс, двукратен европейски и веднъж световен шампион с националния отбор на Испания.