Обрат прати Леверкузен в Шампионска лига

Байер Леверкузен стигна до скъпоценен обрат и победа с 2:1 над Вердер (Бремен), благодарение на който "аспирините" за втора поредна година се класираха за квалификациите в Шампионска лига.

Освободени от напрежението гостите почнаха по-добре срещата, а в 21' чешкият национал Теодор Селасие откри резултата и смълча "БайАрена".

Домакините обаче се хвърлиха в атака и стигнаха до ценния изравнителен гол в 33', когато Емре Кан намери отлично Топрак, а централният бранител с глава порази целта. Само 7 минути след началото Мин Сон отбеляза за 2:1 и прати своите в Шампионска лига.

Големият губещ е отборът на Воилфсбург, който беше един от най-добрите през пролетния дял на шампионата. "Вълците" стигнаха до 3:1 над Борусия (М), но остават на 5-о място в Бундеслигата.

Кевин де Брюн даде аванс на своите до почивката, когато равенството на Леверкузен пращаше отбора в Шампионска лига. Крамер в 64' успя да изравни, но "вълците" реагираха и с гол на Перишич по-късно отново си върнаха водачеството. В 82' крайното 3:1 оформи Кнох.

В класирането Леверкузен завършва на 4-о място с 61 точки, докато Волфсбург е с 60. Шалке пък си осигури директна промоция след като разби с 4:1 Нюрнберг и прати своя гост във Втора Бундеслига. "Кралскосините" завършват 3-и с актив от 64 пункта.